Manuál

Nastavení widgetu

V tomto článku se podíváme na  to, jaké možnosti úprav Foxydesk nabízí. Jsme toho názoru, že pokud se v dnešní době chcete prosadit, musíte být schopni odlišit se od konkurence a být vidět. Proto jsme se rozhodli, že našim zákazníkům dáme možnost upravit si co nejvíce věcí dle obrazu svého.

Pro nastavení vzhledu widgetu jděte do Nastavení > Nastavení widgetu.

Buďte opravdu originál

V nastavení widgetu jsme rozdělili na 2 praktické části – vlevo upravujete to, co potřebujete, zatímco vpravo vidíte aktuální náhled widgetu, aby jste viděli vaše změny v reálném čase.

Máte možnost si nastavit i 2 verze widgetu – online a offline stav. Díky tomu může widget vypadat úplně jinak, pokud jste momentálně offline (jiné barvy, textura, spící maskot, atd …) …. vaší fantazii se meze nekladou!

Tlačítko chatu

První věc, kterou si můžete přizpůsobit, je tlačítko chatu. Máte na výběr ze 3 základních variant – výchozí, mini, maskot. U každé varianty (mimo maskota) si můžete nastavit barvu tlačítka, text a barvu textu. Navíc máte možnost nahrát i texturu tlačítka, což jistě ocení každý hračička. Nyní máte možnost přizpůsobit si vše dle libosti. Prodáváte např. dřevěné hračky? Co zkusit např texturu dřeva na pozadí?

Poutač pozornosti

S tlačítkem chatu jde ruku v ruce i poutač pozornosti. Tato funkce vám umožní upozornit na to, že máte na svém webu online chat a zároveň se zde nabízí velký prostor, jak využít svou kreativitu. Můžete si nastavit nejenom libovolný text, ale i styl a vzhled jednotlivých poutačů. V nabídce je šipka, bublina, avatar a vlastní obrázek. Právě u vlastního obrázku si můžete nahrát absolutně cokoliv a vymyslet tak opravdu něco originálního. Co třeba nějaký váš maskot nebo srandovní obrázek? Pokud vám stačí pouze tlačítko chatu, poutač pozornosti je možné vypnout.

Okno konverzace

V tomto bodě máte na výběr ze 2 vzhledů konverzace – kompaktní a moderní. Jak už to napovídá název, kompaktní vzhled konverzace je menší a působí minimalisticky – je také nastaven jako výchozí vzhled. Moderní je větší, výraznější a pro některé lidi lépe čitelnější. Nastavit si můžete prakticky všechno – barvy jmen, tlačítek, písma v chatu a texty v online i offline formuláři. V online formuláře pak máte na výběr, zda požadovat po návštěvnících e-mail nebo ne. Doporučujeme tuto funkci nechat zapnutou – e-maily pak můžete využít v další komunikaci.

V nejnižší části máte možnost nastavit doplňkové nastavení. Milovníci ostrých tvarů určitě uvítají možnost nastavit si celkové zaoblení tlačítka widgetu, zatímco detailisti si zamilují možnost zvolit si pozici widgetu na webu. Dále se zde nabízí nastavení zobrazení médií v chatu a od toho odvíjející se sdílení souborů.

Poslední věc, kterou si můžete nastavit je tzv. Otevírání widgetu automaticky. Tato funkce „vysune“ widget podle nastavené podmínky. Tímto způsobem si návštěvník chatu určitě všimne a vy ho tak můžete pobídnout ke konverzaci – na druhou stranu může to být místy už otravné a je tedy na vás, zda tuto funkci využijete nebo ne.