Manuál

Regulování rychlosti aplikace
a vytížení serveru

Přidali jsme do nastavení Foxydesku možnost regulovat si zátěž serveru, což jistě ocení uživatelé, kteří disponují slabým serverem. Máte tak možnost, nastavit si Foxydesk přesně podle vašeho gusta. Vytížení a celkovou rychlost odezvy v zásadě ovlivňují 2 parametry, které najdete ve Foxydesku v Nastavení.

1. Aktualizace anonymních návštěvníků: jedná se o frekvenci při které se získávají informace o anonymních návštěvnících (ti, kteří nechatují). Informace se skládají např. z URL, na které se návštěvník nachází, zda náhodou neodeslal zprávu, geolokace, atd …. Čím menší číslo zde bude nastaveno, tím častěji se budou informace aktualizovat a tím větší je to zátěž pro server.

2. Responzivita chatu: funguje na úplně stejném principu jako výše uvedená aktualizace anonymních návštěvníků s tím rozdílem, že se vztahuje pouze na chatující návštěvníky. Čím menší číslo zde bude nastaveno, tím rychlejší bude např. kontrola nových odpovědí od návštěvníka atd…

Historie chatů

Pokud používáte slabší hosting, může se stát, že postupem času vám bude připadat aplikace pomalá. Může to být způsobeno ukládáním velkého množství dat do databáze – historie chatů. V případě potřeby máte možnost data smazat, přímo v položce Historie.